Amerykańskie terenówki, które warto sprowadzać do Polski

amerykańska terenówka

Amerykańskie terenówki i popularne za oceanem SUV-y, to marzenie wielu miłośników pojazdów tej klasy. Niestety, na rynku europejskim nabycie ich graniczy z cudem, co oczywiście przedkłada się na wysokie ceny pojedynczych egzemplarzy. W takiej sytuacji znacznie lepszym rozwiązaniem jest sprowadzenie auta bezpośrednio ze Stanów Zjednoczonych.

Po co sprowadzać terenówkę?

Zanim jednak przejdziemy do bardziej szczegółowej analizy marek importowanych pojazdów, sprawdźmy, za co Polacy je tak kochają. Czy warto w ogóle mieć terenówkę?

  1. Duży rozmiar – wielu Polaków kocha duże samochody a SUV-y i terenówki z definicji wpisują się w tę grupę pojazdów. Obserwacja drogi z podwyższenia (a takie gwarantuje wyższy fotel w SUV-ie), to prawdziwy komfort dla wielu kierowców.
  1. Duży bagażnik – to zaleta, którą w szczególności docenią osoby chcące wyjechać z rodziną na wakacje. Dzięki niemu unikniemy niekomfortowego przechowywania niektórych przedmiotów wewnątrz kabiny pojazdu.
  1. Bezpieczeństwo – kierowca w dużym samochodzie jest znacznie bezpieczniejszy, niż w małym. Obudowanie wieloma warstwami blach to poważny atut w przypadku zderzenia z innym samochodem.

Amerykańskie terenówki – modele, które kochają Polacy

Wracając do tematu najczęściej sprowadzanych amerykańskich pojazdów, istnieją tak naprawdę tylko trzy modele terenówek, które w Polsce cieszą się wyjątkową popularnością.

Są to:

  1. Jeep Cherokee – to samochód, którego nikomu nie trzeba przedstawiać. Jest duży, masywny i wyróżnia się wśród innych pojazdów. Dlaczego Polacy go tak kochają? Przede wszystkim ze względu na jego niezawodność i uniwersalność.

Samochód ten doskonale sprawdzi się zarówno w trudnym terenie, jak i środku miasta. Oczywiście przełoży się to na zwiększone spalanie, ale każdy, kto choć raz miał do czynienia z amerykańską myślą motoryzacyjną wie, że za oceanem jest to standard. Mówiąc o modelu Cherokee, powinniśmy szczególną uwagę poświęcić wersji KL. Posiada ona tempomat (idealne rozwiązanie na długie trasy), mnóstwo poduszek powietrznych i wsparcie parkowania.

  1. Hummer H2 – to pojazd praktycznie tak samo uniwersalny, co Cherokee, aczkolwiek można odnieść wrażenie, że jest on docelowo stworzony raczej dla trudnych warunków, aniżeli dla wielkomiejskiej dżungli.

Posiada on cztery biegi osadzone na automatycznej skrzyni, co czyni jazdę nim naprawdę przyjemną. Poza tym jest to typowe auto multimedialne o rozbudowanych warunkach akustycznych i nie tylko.

Jest to też auto bardzo wygodne i… wyróżniające się w grupie innych aut, co – nawiasem mówiąc – jest min. zasługą dedykowanych, chromowanych felg.

  1. Cadillac Escalade – to samochód typowo terenowy, który niewątpliwie jest rzadkością w Europie, a już na pewno w Polsce. Pojazd ten charakteryzuje się bardzo ciekawą, lekko drapieżną stylistyką i jest wręcz ogromny (około 5.7 metra długości!).

To jednak nie wszystko! Samochód ten charakteryzuje się bardzo dobrymi warunkami jezdnymi. Ma dużą moc, co przedkłada się na pewną i dynamiczną jazdę. Mamy też dobrą wiadomość dla tych osób, które nie chcą za ten pojazd przepłacać. Otóż w swojej standardowej wersji, posiada on bardzo dobre wyposażenie, co z pewnością skusiło już niejednego fana amerykańskich terenówek.

A może by tak kilka lat wstecz?

Co ciekawe, spora grupa miłośników samochodów terenowych rodem z Ameryki Północnej, docenia modele wyprodukowane na przełomie XX i XXI wieku. Chodzi tu między innymi o Jeep Grand Cherokee z lat 90. bądź też o popularnego Suburbana (zwłaszcza z roku 2001). Ich zaletą jest przede wszystkim niska cena, która w przypadku niektórych modeli oscyluje znacząco poniżej 30 tysięcy złotych. Ponadto za Suburbanem przemawia jeszcze jedno, czyli rozmiar. Tak, jest to samochód stworzony na bazie pickupa. Nic więc dziwnego, że jest on monstrualny.

Warto czy nie warto?

Biorąc pod uwagę powyższe czynniki, zakup samochodu używanego rodem ze Stanów Zjednoczonych jest naprawdę opłacalnym rozwiązaniem. Cena 30 tysięcy za oryginalne i wymarzone auto nie jest problemem nawet dla średnio zamożnych Klientów. Niemniej, zawsze należy zwracać uwagę na konkretną ofertę a te – jak wiadomo – są konstruowane według standardów amerykańskich.

Dlatego wybierając amerykańskie terenówki, najlepiej szukać pomocy u doświadczonych pośredników. Ich atutem jest znajomość amerykańskiego rynku motoryzacyjnego a co za tym idzie – umiejętność wyboru korzystnych ofert sprzedaży. Tylko w ten sposób możemy łatwo zakupić wymarzony pojazd, stworzony w oparciu o amerykańską myśl techniczną.

Źródło: https://sprowadzanie-aut.pl/blog/samochody-terenowe-z-usa/
Wrocławska oaza dla użytkowników iPhone – kompleksowe usługi serwisowe

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*