Pożyczki długoterminowe, a kredyt
Oba te wyrażenia często stosowane są zamiennie, jednak warto wiedzieć, że choć w obydwu przypadkach pożyczamy pieniądze, to kredyt i pożyczka długoterminowa wyraźnie się od siebie różnią. Kredyt jest formą pożyczania pieniędzy w banku. Podobnie, jak w przypadku pożyczki konieczne jest złożenie wniosku, jednak z tą różnicą, że bank zażąda również dodatkowych dokumentów. Jednym z nich będzie zaświadczenie o wysokości zarobków, co jest podstawą do udzielenia kredytu, a ponadto praktycznie wszystkie banki decydują się na sprawdzenie naszej historii kredytowej w BIK lub podobnej instytucji. To właśnie sprawia, że nie wszyscy mogą otrzymać kredytu w tradycyjnym banku. Ludzie nie posiadający stałego zatrudnienia lub kiepską historię kredytową szukają alternatywy w instytucjach pozabankowych oferujących pożyczki na długi termin.
Jaka oferta na rynku
Na rynku można znaleźć sporo ofert firm pozabankowych oferujących atrakcyjne pożyczki, nawet na 36 miesięcy. Bardzo często oferty takie nie wymagają dodatkowych formalności, a głównym dokumentem w czasie podpisywania umowy jest dowód osobisty osoby pożyczającej. Właśnie poprzez brak dodatkowych formalności, takich jak zaświadczenie o zarobkach opcja ta jest idealna dla osób niemających stałego zatrudnienia lub posiadających dodatkowe zadłużenie. Warto jednak wiedzieć, że w takiej ilości ofert dostępnych na rynku można ulec złudzeniu, że wszystkie są podobne do siebie, jednak warto dokładnie przyjrzeć się każdej ofercie i przeliczyć dodatkowe koszty pożyczkowania.
Warto bowiem wiedzieć, że każda sytuacja osoby pożyczającej jest indywidualna, dlatego też dla każdego potencjalnego kredytobiorcy inna oferta może być najlepsza. Porównując pojedyncze raty trudno zauważyć różnice, jednak podsumowując całość zobowiązania może się okazać, że poszczególne oferty różnią się nawet o kilkaset złotych.
Jakie są zagrożenia takich pożyczek
Rozważając decyzję zaciągnięcia pożyczki warto mieć świadomość, że zasadniczo różni się ona od tradycyjnego kredytu. Bank oczekuje większej ilości formalności, a czas na podjęcie decyzji jest dłuższy niż w przypadku instytucji pozabankowych. Jednak te drugie za cenę szybkiej decyzji i minimum formalności, często posiadają ukryte koszty, których kredytobiorcy często nie są świadomi. Instytucje pozabankowe oferujące pożyczki przede wszystkim mają większy stopień oprocentowania niż w większości banków. Kolejną kwestią są dodatkowe opłaty, które nie dotyczą bezpośrednio kredytu.
Mogą to być wszelkiego rodzaju koszty manipulacyjne, związane z dodatkowymi opcjami, wszelkiego rodzaju listy i dokumentacja przesyłana pocztą, a także opcje przypomnienia o zbliżającym się terminie spłaty czy monity wzywające do zapłaty. Te wszystkie opcje są dodatkowo płatne, z czego kredytobiorcy często nie zdają sobie sprawy. Dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie dokładnie porównanie ofert pożyczkowych i zapoznanie się z umową pożyczkową, w której regulowane są wszystkie szczegóły dotyczące pożyczki.
Więcej o pożyczkach długo terminowych również na stronie: http://polska-chwilowka.pl/pozyczki-dlugoterminowe-na-raty-co-mi-grozi-przy-nie-splaceniu/
Zastanawiam się właśnie nad pożyczką długoterminową ale bałbym się na tak długi okres zapożyczyć. Myślę nad pożyczką stad http://www.chwilowka24.org. Przejrzyste zasady spłaty a procent wcale nie tak duży jak się weźmie pod uwagę inne plusy.