Czasem w naszym życiorysie pojawiają się momenty, w których nie pracujemy, zwłaszcza jeśli zostaliśmy zwolnieni z danej firmy i szukaliśmy skutecznie zatrudnienia przez ileś miesięcy czy nawet lat. Oczywiście nie wydaje, się to niczym złym jednak u pracodawcy może budzić to pewien niepokój, ponieważ takie duże luki w karierze zawodowej mogą przyciągać uwagę. Jak się okazuje, w tego typu sytuacjach trzeba w odpowiedni sposób wyjaśnić co się z nami działo w tym czasie, aby pracodawca przychylniej patrzył na nasz życiorys.
Pewne rozwiązania sprawdzają się w CV.
To bardzo istotne, choć często o tym zapominamy i w wielu przypadkach nasze CV po prostu nie jest rozpatrywane przez pracodawców. Z pewnością w takich sytuacjach trzeba wiedzieć, jak się bronić, zwłaszcza jeśli leżeliśmy w szpitalu dłuższy czas i przez to wynika nasza absencja zawodowa. Jak się okazuje, to nie tylko jeden z powodów, dla których mogliśmy mieć takie problemy z zatrudnieniem. Równie dobrze czasem przeszkodą w przypadku wielu kandydatów jest, też brak właściwych predyspozycji zawodowych co sprawia, że ciężko znaleźć później pracę. Odpowiednie kursy czy inne kwalifikacje zawodowe, mogą być również przyczyną, przez która nasza przerwa zawodowa trwała tak długo. Oczywiście powodem może być również problem ze znalezieniem pracy, zwłaszcza jeśli zostaliśmy zwolnieni z poprzedniej dyscyplinarnie.
Pracodawca i wyjaśnienie absencji zawodowej.
Nic więc dziwnego, że w tego typu skrajnych sytuacjach jakieś wyjaśnienie pracodawcy się należy, ponieważ tylko w taki sposób możemy liczyć, że nasze podanie o pracę zostanie rozpatrzone. Bardzo często warto użyć podobnych argumentów w przypadku rozmowy kwalifikacyjnej, gdy pada pytanie od samego pracodawcy. Tak więc przykład CV może mieć tutaj kluczowe znaczenie, dlatego nic dziwnego, że w wielu przypadkach tego typu opcja wydaje się istotna. W taki prosty sposób jesteśmy w stanie wybrnąć z trudnej sytuacji, w której się znaleźliśmy. Z pewnością pracodawca uwzględni nasze wyjaśnienia w ostatecznej decyzji, jaką wyda.
– Dlaczego outsourcing pracowniczy jest tak popularny?
– Co jest lepszym wyborem: firma konsultingowa czy freelancer?