Frezowanie kominów

80e1d391375b216c12260ee3e81701fa

Jest bezinwazyjną metodą powiększenia wewnętrznego przekroju istniejącego przewodu kominowego. Frezowanie komina, bo o nim mowa to działania, mające na celu wyżłobienie jego wewnętrznej budowy, polegające na stopniowym szlifowaniu jego wewnętrznych części.

Do frezowania kominów wykorzystuje się frezy kominowe, które nazywane są również głowicami frezującymi. Głowice frezujące osiągając wysoką prędkość obrotową, stopniowo zwiększają średnicę przewodu kominowego bez uszczerbku dla budynku i komina.

Frezowanie komina

Frezowanie kominów, to bardzo powszechne działanie wykonywane przez specjalistów, polegające na mechanicznym powiększeniu jego wewnętrznej średnicy. Działanie te wykonuje się w celu poprawy drożności i jakości przepływu spalin. Tego typu czynności powinny zostać przeprowadzone przez wykwalifikowaną osobę najlepiej będącą kominiarzem. Kiedy należy wykonać frezowanie komina? Od razu po zauważeniu przez nas pęknięć lub smolistych zabrudzeń.

Frezowanie przewodów kominowych – przyczyny

Zabieg frezowania wykonuje się w celu eliminacji szkodliwych substancji smolistych, które przez rozszczelniony komin sprzyjają transmisji tlenku węgla do pomieszczeń. Wyłącznie profesjonalnie przeprowadzone frezowanie przewodów kominowych jest w stanie ustrzec gospodarstwo domowe przed wieloma niebezpieczeństwami. Tego typu regeneracja zapobiega prawdopodobieństwu wniknięcia trującego czadu do mieszkalnych wnętrz.

Co przyczynia się do rozszczelnienia kominów? Z pewnością jest to :

• zbyt niska temperatura spalin

• niedopasowanie średnicy komina do urządzeń grzewczych

• pożar sadzy

• złej jakości paliwo

• kondensacja pary na wewnętrznych ściankach komina

Rozwiercanie kominów – zalety

Frezowanie komina każdorazowo przyczynia się do zwiększenia jego przekroju. Kominy o wymiarach 140x140mm budowane były w dawnych latach, co w przypadku pieców na paliwa stałe było wystarczające. Dzisiaj wiercenie kominów jest koniecznością dla montażu wkładów kominowych dedykowanych niskotemperaturowym urządzeniom grzewczym oraz kotłom większej mocy. Rozwiercanie komina pozwala na montaż wkładu kominowego żaroodpornego lub ceramicznego.

Należy wiedzieć, że zabiegów udrożniania komina nie wolno wykonywać na własną rękę. Regeneracja komina wymaga fachowej wiedzy i doświadczenia i specjalnych narzędzi, dlatego tego typu działania lepiej zlecić profesjonalistom.

Koszt frezowania komina zależy od stopnia zniszczenia komina i rodzaju prac jakie będzie trzeba wykonać aby przywrócić go do użytkowania. Na wysokość ceny frezowania wchodzi sama usługa wraz z materiałami uszczelniającymi.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*