Czas, na który czekamy niemal cały rok, już coraz bliżej. Wymarzone wakacje za chwilę się rozpoczną. Niezależnie od tego, czy lubisz aktywny wypoczynek, czy raczej bliższe Ci błogie lenistwo, czy masz już plany, czy jeszcze nie, na dobrą książkę zawsze warto znaleźć czas. Dziś odpowiadamy na pytanie, jakie książki warto przeczytać w wakacje.
1. Poszerz swoje horyzonty
Wakacje to świetny moment, by przeczytać zaległe książki z dziedziny, którą się interesujesz, a które odkładałeś przez cały rok na coraz to większy stosik. Bliskie są Ci nowe technologie i marketing, a rozwój Twojej firmy leży Ci na sercu? Sięgnij po książki o SEO, strategii rozwoju i komunikacji marki, personal brandingu. Taka branżowa literatura czytana w wakacje pozwoli Ci inaczej spojrzeć na Twoją obecność w sieci i działania marketingowe i sprzedażowe. Najlepsze książki o SEO znajdziesz pod tym linkiem Blog o SEO – EACTIVE. Z naszej strony polecamy dwie pozycje, które zaciekawią zarówno początkujących jak i nieco bardziej zaawansowanych:
Sławomir Czajkowski „SEO Playbook”
Książka napisana prostym i przystępnym językiem, omawiająca podstawowe aspekty pozycjonowania. Autor to właściciel agencji KampanieSEO i jeden z autorów doskonałego narzędzia do optymalizacji SurferSEO.
Paweł Cengiel „SEO jako element strategii marketingowej Twojej firmy”
To pozycja, dzięki której zrozumiesz, co należy zrobić, aby zadbać o prawidłową optymalizację strony, jak przeprowadzić audyt SEO, pozyskiwać przydatne linki i tworzyć content wysokiej jakości. Dodatkowo książka gromadzi przydatne narzędzia SEO, dzięki którym osiągnięcie ww. celów będzie prostsze.
2. Spójrz w głąb siebie
Co warto czytać latem? Książki rozwojowe i psychologiczne. Dlaczego akurat te? Dlatego, że mamy wolniejszą głowę, jesteśmy odprężeni i zrelaksowani i w tym czasie możemy rzeczywiście się zatrzymać i spojrzeć we własne wnętrze. Polecamy dwie książki, dedykowane raczej dla pań, które pomogą Ci lepiej zrozumieć siebie i podejmować na co dzień lepsze dla siebie wybory.
Natalia de Barbaro „Czuła Przewodniczka”
Nowość, która od razu stała się bestsellerem. Natalia de Barbaro, psycholożka i psychoterapeutka, opowiada o możliwej drodze kobiety do siebie samej. Uczy jak odróżnić własne potrzeby od oczekiwań otoczenia i wyjść z toksycznych relacji i schematów. To książka, która daje siłę i pozwala skontaktować się z własną wewnętrzną mądrością.
Emily Nagoski, Amelia Nagoski „Wypalenie. Jak wyrwać się z błędnego koła stresu”
Wypalenie – to dotyka większości z nas. Dzięki tej książce dowiesz się, dlaczego kobiety inaczej niż mężczyźni doświadczają wypalenia, a także – a może przede wszystkim – poznasz proste, oparte na naukowej wiedzy kroki do minimalizacji stresu, bycia z własnymi emocjami i czerpania więcej radości i przyjemności z życia.
3. Dotknij prawdy
Jeśli zastanawiasz się, jakie książki na wakacje, sięgnij po literaturę faktu, która w ostatnich latach przeżywa prawdziwy boom i może pochwalić się coraz większą ilością świetnych i doskonale napisanych reportaży czy biografii. Zatem jaka książka na wakacje? Koniecznie reportaż i to najlepiej polskiego autora! Dziś podsuwamy dwa tytuły, po które warto sięgnąć.
Wojciech Szot „Panna doktór Sadowska”
Opowieść o Zofii Sadowskiej, bohaterce jednego z największych skandali obyczajowych międzywojennej Warszawy. Była ona pierwszą w Imperium Rosyjskim polską lekarką z doktoratem, działaczką społeczną, feministką i co ważne – lesbijką.
Marcin Kącki „Oświęcim. Czarna zima”
Marcin Kącki pyta mieszkańców Oświęcimia o to, jak dziś im się żyje w cieniu zagłady. Rozmawia ze zbieraczami pamiątek, lokalnymi przedsiębiorcami, a nawet zamieszkującymi budynki na terenie obozu.
4. Daj się porwać historii (kryminalnej)
Wciągająca intryga, liczne tropy i historia, która sprawia, że w napięciu przewracamy kolejne strony – to wszystko powinien mieć dobry kryminał. I takie są polecane przez nas tytuły kryminałów idealnych na letni leniwy dzień z książką.
Gillian Flynn „Ostre przedmioty”
Na podstawie tej książki powstał serial HBO o tym samym tytule. Demony z przeszłości, duszny małomiasteczkowy klimat i dwie szokujące zbrodnie – morderstwa małych dziewczynek. Dziennikarka, która ma zająć się tematem, wraca do swojej znienawidzonej rodzinnej miejscowości i musi zmierzyć się z prawdą.
Remigiusz Mróz „Kasacja”
Prawdziwa kryminalna jazda bez trzymanki z polskiego podwórka. Z pozoru oczywista sprawa morderstwa dokonanego rzekomo przez syna biznesmena w rzeczywistości wcale taka nie jest…
5. Wciągnij się w powieść
Na dobrą powieść nie ma złego czasu. Literatura, która pochłania bez reszty, świetnie się sprawdzi podczas letnich dni – zarówno tych pogodnych, jak i deszczowych. Urlop z dobrą powieścią to zawsze dobry wybór!
Anna Dziewitt-Meller „Od jednego Lucypera”
Rodzinna saga kilku pokoleń śląskich kobiet, w których trauma i strach przenosi się z matek na córki. Świetnie napisana, przejmująca i fascynująca powieść, którą czyta się jednym tchem.
Wojciech Chmielarz „Wyrwa”
Laureat Nagrody Wielkiego Kalibru. „Wyrwa” to opowieść o dwóch mężczyznach, którzy kochają tę samą kobietę, która umarła w tajemniczych okolicznościach.