Podłoga komercyjna i jej pielęgnacja

maszyny-do-mycia-podlog (1)

Od strony użytkowej eksploatacja tzw. podłogi komercyjnej niczym nie różni się od eksploatacji wielu innych rodzajów i odmian podłóg. W rzeczywistości różnice są i to dość znacznie. Co więcej, nazwa “komercyjna” została tu użyta nieprzypadkowo, gdyż mowa tu o podłogach, które mają reprezentować wybrany obiekt.

Marketingowe działanie… podłogi

Podłoga komercyjna to powierzchnia, która wymaga specyficznej i wyjątkowej troski. Pielęgnacja podłóg komercyjnych powinna być zatem zorganizowana z uwzględnieniem dbałości o najmniejsze szczegóły, by uzyskany w ten sposób efekt był jak najlepszy. Zaleca się na przykład, aby czyszczenie takiej podłogi odbywało się w miarę regularnie, to jest raz na dobę, najlepiej w porze nocnej. Co więcej, czyszczenie to powinno obejmować również dokładne polerowanie podłoża, dzięki któremu nie tylko jest ono czyste i błyszczące, ale też skutecznie zabezpieczone przed skutkami dalszej, intensywnej eksploatacji. Mówiąc wprost, czysta podłoga, to:

– maksymalne bezpieczeństwo,
– wyjątkowy design.
– połysk, którzy przyciąga klientów,
– oznaka profesjonalizmu.

Jak utrzymać w czystości podłogę komercyjną?

Utrzymanie w nieskazitelnej czystości podłogi komercyjnej wymaga czegoś więcej, niż tylko mopa i wiadra. Tutaj potrzebny jest półautomatyczny lub automatyczny sprzęt, dzięki któremu czyszczenie podłogi będzie jeszcze efektywniejsze. Mowa tu o częściowo zautomatyzowanych urządzeniach, które w trakcie mycia i polerowania osiągają prędkość obrotową rzędu 1500 obrotów na minutę, np https://doporzadku.pl/k/maszyny-czyszczace/. Za taką funkcjonalną maszynę, trzeba będzie zapłacić około 4000 – 5000 złotych. Na szczęście – biorąc pod uwagę konieczność codziennego mycia podłogi – tak duża kwota szybko się zbilansuje. Dwukrotnie więcej, bo aż 10 000 złotych, trzeba będzie zapłacić za sprzęt zautomatyzowany, który wyróżniać się będzie maksymalną bezobsługowością.

Argumenty przemawiające za zakupem sprzętu czyszczącego

1. Profesjonalny sprzęt czyszczący nie tylko zapewnia większa skuteczność w usuwaniu zabrudzeń, ale też świetnie radzi sobie w kontekście polerowania powierzchni i zabezpieczania jej przez np. intensywną eksploatacją mechaniczną.

2. Pielęgnacja podłóg komercyjnych za pomoc sprzętu czyszczącego jest o tyle wygodna, że może być realizowana za pośrednictwem wielu funkcjonalnych, dostosowanych do rodzaju podłoża programów. Dzięki temu proces usuwania zabrudzeń odbywa się sprawniej i nie wymaga takich sił i środków.

3. Komfort, to kolejny ważny aspekt, na który powinni zwrócić uwagę przyszli posiadacze profesjonalnego sprzętu czyszczącego. Ergonomiczna i zdrowa pozycja pracy, brak ryzyka powstania urazów, a także ograniczenie czasu trwania procesu do minimum to podstawowe atuty dobrego sprzętu do czyszczenia podłóg komercyjnych.

Reasumując, każda podłoga wymaga swoistej troski i pielęgnacji. Widać to zwłaszcza na przykładzie tzw. podłóg komercyjnych, które – głównie ze względu na kwestie wizerunkowe – muszą być w szczególnym stopniu zadbane i zabezpieczone. Bez tego ich wymiar dekoracyjny i marketingowy nie będzie miał żadnego znaczenia.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*