Połączenie wielu długów w pojedynczą pożyczkę może przynieść wiele korzyści. Jedna pożyczka może być tą, o którą można o wiele łatwiej zarządzać i wygodniej niż żonglować kilkoma różnymi długami. Masz do czynienia z mniejszą ilością dokumentów, ponieważ otrzymujesz tylko jedno zestawienie oświadczeń i masz dodatkową wygodę w postacie tej, że łącząc swoje wydatki kredytowe musisz kontaktować się wyłącznie z jednym kredytodawcą – jednym punktem kontaktowym tej smutnej sytuacji.
Liczne korzyści konsolidacji zadłużenia
Konsolidacja zadłużenia może nawet zmniejszyć budżet, który jest przeznaczany na spłatę kredytu. Zamiast zarządzać kilkoma oddzielnymi spłatami o różnych porach miesiąca, musisz dokonać jednorazowej spłaty miesięcznej. Największą korzyścią konsolidacji zadłużenia jest oszczędność gotówki, którą może taki kredyt zapewnić. Poprzez skonsolidowanie długu w jedną pożyczkę naliczyć można niższą stopę procentową – co w efekcie pozwala cieszyć się dużymi oszczędnościami w miesięcznych spłatach i tym samym oszczędzić setki, nawet tysiące złotych z ogólnego budżetu odsetkowego.
Można również zaoszczędzić na oprocentowaniu pożyczki i opłat, ponosząc koszty jednej pożyczki zamiast płacić kilka zestawów bieżących opłat. Ograniczając stopę procentową i miesięczne spłaty, konsolidacja zadłużenia naprawdę sprawia, iż stanowi wielką pomoc pomóc w szybszym poradzeniem sobie z wydatkami kredytowymi.
Czy powinienem konsolidować swój dług?
Konsolidacja długów może być dobrym wyborem, jeśli walczysz o spłatę kilku długów lub chcesz zmniejszyć spłatę miesięczną i zabezpieczyć niższą ogólną stopę procentową. Aby zmaksymalizować potencjalne oszczędności związane z konsolidacją zadłużenia, warto jak najszybciej spłacić nowy dług i uniknąć dodatkowego długu. Jeśli np. korzystasz z nowej pożyczki, aby spłacić kartę kredytową, ważne jest, aby uniknąć ponownego zrobienia długu korzystając ze starej karty przy nowych zakupach. To może szybko podnieść twój poziom zadłużenia i sprawić, iż ta kwestia wymknie się spod kontroli. Natomiast sprawdzony kredyt konsolidacyjny uzyskamy dzisiaj łatwo i szybko.
Co jeszcze z tego wynika?
Oprócz oszczędności, konsolidacja zadłużenia może wiązać się z potencjalnymi kosztami. Różnią się one w zależności od tego, na jaką konsolidację długów się zdecydujesz, ale mogą obejmować:
• Opłaty pożyczkodawcy – możesz płacić odszkodowania z tytułu nowej pożyczki lub karty kredytowej plus ewentualne oprocentowanie dodatkowe, jeśli wypłacasz osobistą pożyczkę lub refinansujesz kredyt hipoteczny.
• Opłaty rządowe – cło i podatki rządowe mogą mieć zastosowanie, jeśli używasz kredytu mieszkaniowego do konsolidacji długów.
Ważne jest, aby rozważyć wszelkie koszty w porównaniu z potencjalnymi oszczędnościami w celu ustalenia, czy konsolidacja długów może doprowadzić do lepszych finansowo warunków.
Najlepszym sposobem na sprawdzenie, czy konsolidacja zadłużenia jest właściwym wyborem w danym przypadku, jest rozmowa z akredytowaną osobą z doświadczeniem w tematach kredytowych.
Bardzo dobry artykuł, czytajmy ich najwięcej by utrzymać swoje finanse pod kontrolą. pozdrawiam