Być może jesteś doświadczonym kierowcą i chcesz zacząć uczyć innych jazdy samochodem. Jednak nie wiesz, jak położyć fundament pod własną szkołę jazdy…. Spieszymy z pomocą!
Jeśli tak jest, nie musisz się już martwić, ponieważ ten artykuł pokaże Ci kroki, które należy podjąć, aby założyć własną szkołę nauki jazdy która będzie oferować kurs prawa jazdy na wysokim poziomie dla wszystkich przyszłych kierowców.
Postaraj się o licencję
Pierwszą rzeczą, której potrzebujesz, aby rozpocząć działalność typu szkoła nauki jazdy, jest licencja. Ta licencja jest dostępna w odpowiedzialnej za jej przyznawanie agencji rządowej. Licencja ta nakłada kilka wymagań do spełnienia. Najpierw należy zarejestrować firmę prowadzącą szkołę jazdy, aby nauka jazdy w niej w ogóle była legalna. Zanim złożysz wniosek o licencję, zatwierdź swoją nazwę firmy i zarejestruj ją, aby mieć pewność że jest unikatowa i jedyna na rynku. Przykładem dobrze przemyślanej nazwy szkoły jazdy jest http://abcnaukijazdy.pl/.
Następnie musisz upewnić się, że twoi instruktorzy mają:
- prawo jazdy
- duże doświadczenie
- odpowiednią dokumentację.
Każdy z nich musi posiadać ważny certyfikat instruktora szkoły jazdy. Musi również mieć na swoim koncie nie tylko samo prawo jazdy kat b. bądź innej, której nauka Cię interesuje, ale też co najmniej 1000 godzin doświadczenia w prowadzeniu pojazdu – wymaga to również odpowiednich dokumentów. Będziesz także musiał dostarczyć agencji projekty paragonu i umów, które będziesz wykorzystywał względem swoich klientów.
Po złożeniu wniosku agencja przeprowadzi inspekcję lokalizacji Twojej szkoły. Jeśli Twoja szkoła zda egzamin, musisz zapłacić opłatę licencyjną.
Masz pozwolenie? Czas na sprzęt!
Po zajęciu się licencją będziesz musiał zdobyć swój sprzęt dydaktyczny. Będzie to obejmowało między innymi samochody, których będziecie w szkole używać, komputery do wprowadzania danych i do użytku w klasie i wiele więcej.
Liczba samochodów, które musisz kupić, zależałaby od tego, ilu uczniów planujesz szkolić jednocześnie. Podczas sesji trzeba mieć jeden samochód przygotowany dla każdego ucznia. Powinieneś także zdobyć najnowsze modele oraz pojazdy z automatyczną i ręczną skrzynią biegów. Pamiętaj, że będziesz musiał wymieniać te samochody po każdych kilku latach, ponieważ technologia samochodowa rozwija się w szybkim tempie.
Obecnie większość szkół jazdy samochodem korzysta z symulatorów komputerowych w swoich klasach, mimo że nie są one substytutami rzeczywistego doświadczenia w prowadzeniu samochodu jako nauczyciela. Warto także zdobyć te maszyny, aby nie pozostawić konkurencji z przodu.
Opracuj harmonogram kursów. Aby przyciągnąć jak najwięcej klientów, zapewnij swoim klientom elastyczność tworzenia własnych harmonogramów. Dzieje się tak, ponieważ istnieją różne harmonogramy, które pasują do każdej jednej osoby. Na przykład osoba pracująca może być w stanie uczestniczyć w twoich kursach tylko w czasie godzin, które zwykle odbywają się wieczorem lub w południe.
[TB]