Wybór właściwego stoiska wystawowego to kwestia rozważenia kosztów i dostawców, jak również przemyślenie samych celów wystawy. Oto kilka ważnych punktów, których wystawca musi być świadomy wybierając koncepcję stoiska wystawienniczego lub stoiska targowego.
Zakup lub wynajem?
Jeśli jest to Twoja pierwsza wystawa lub kilka pokazów mających miejsce w tym samym czasie wynajem może być dobrym rozwiązaniem do rozważenia. Jeśli jednak jesteś wystawcą który bierze udział w targach regularnie, to dla Ciebie jest świetna okazja abyś zdecydował się rozważyć modułowe stoiska wystawiennicze, które można wykorzystać na wiele pokazów i w różnych przestrzeniach.
Zawsze bądź świadomy bieżącego budżetu i kosztów operacyjnych. Oczywiście chcesz pozostać w budżecie. Ale ważne jest to, by nie myśleć tylko o tym co pochłonie finanse w odniesieniu do najbliższych targów, ale trzeba to wszystko rozważyć perspektywicznie. Jeśli jesteś wystawcą, to modułowa wystawa wzbogacona o dodatkowe efekty takie jak litery 3d byłaby ok, ale w pierwszej kolejności musisz rozważyć zarówno cennik producenta naklejek wypukłych jak i samych stoisk modułowych.
Ta perspektywa może prowadzić do wniosku, że na przykład wystawa może wyróżniać się kosztownym stoiskiem wystawienniczym, gdy zaczynasz uwzględniać koszty przechowywania i transportu dochodzi to, do naprawdę sporej sumy. Możesz także uzyskać lepsze wyobrażenie na temat rzeczywistych kosztów stoisk wystawienniczych lub wystaw handlowych, a także zakupu jednego niestandardowego stoiska wystawienniczego jeśli zrobisz internetowy research.
Więcej informacji na temat planowania budżetu zawiera Twoja lista kontrolna wystawy – sporo przykładowych możesz znaleźć w sieci, warto z nich skorzystać.
Preferowani dostawcy
Kiedy zarezerwujesz sobie już miejsce, otrzymasz podręcznik wystawcy zawierający listę preferowanych sprzedawców na dane stoiska wystawiennicze i będzie tam uwzględnionych również wiele innych rzeczy, które możesz potrzebować.
Ważne jest, aby wiedzieć, że „preferowany dostawca” oznacza to wyłącznie parametry dla dostawców, którzy zajmują się organizacją wystawy. Być może to dotyczy Ciebie, ale kluczowym ważniejszym punktem do zapamiętania jest to, że jako wystawca, masz swobodę wyboru zakupu lub wynajmu stoiska.
Co z tego wynika?
Dużo ważniejsze niż preferencje organizatora przed zakupem lub wynajęciem stoiska wystawienniczego jest zastanowienie się nad własnymi celami. Stoisko musi pracować dla Ciebie jako platforma marketingowa, która odpowiada Twoim wymaganiom i celom, a nie „widzimisię” organizatora.
Ustalanie celów i mierzalnych celów
Dobre stoisko wystawiennicze powinno wspierać pracowników i ich role podczas pokazu. Upewnij się, że każdy pracownik otrzymuje odpowiednie miejsce, aby mógł w nim swobodnie rozmawiać, a równocześnie takie, gdzie stoisko zapewnia wsparcie, którego potrzebują (na przykład dostęp do sprzętu audiowizualnego, jeśli potrzebna jest interaktywna demonstracja. To wszystko musi być dopasowane do celów nadrzędnych celów firmy.
Zazwyczaj młode firmy uczestniczą pierw w targach o niskim lub średnim prestiżu. Na początku swojej działalności sam nie inwestowałem specjalnie w PR, natomiast teraz – po kilku latach jest to działanie priorytetowe. Na rynku są firmy oferujące kompleksową aranżacje stoiska targowego – jak http://www.tomex.pl – co jest optymalnym rozwiązaniem dla średnich i dużych firm, od których wymaga się oryginalności i rozmachu.