Szkło laminowane VSG – zastosowanie

42 szklo architektura_800x533

Jak powstaje szkło VSG? Jakie są jego właściwości i przede wszystkim w jaki sposób można je wykorzystać w budownictwie i aranżacji wnętrza?

Szkło jest bardzo kruchym materiałem, charakteryzuje się niską odpornością na działania sił zewnętrznych. W celu wzmocnienia szkła i zwiększenia zakresu wykorzystania go w budownictwie i aranżacji wnętrza stosuje się proces zwany laminowaniem szkła. W jego wyniku powstaje szkło klejone, bezpieczne szkło VSG.

Dlaczego szkło poddaje się laminowaniu?

Szkło ma wspaniałe właściwości. Jest transparentne to znaczy, że może dzielić przestrzeń, odgradzać, ale jej nie ogranicza. Ma to szczególne zastosowanie np. w podziale przestrzeni biurowej na mniejsze pomieszczenia – wyciszone i oddzielone akustycznie od siebie nawzajem. Wykorzystanie szkła w dachu budynku lub zabudowie tarasu pozwala architektowi osiągnąć efekt przenikania się przestrzeni, niejako zaproszenia otoczenia do wnętrza.

Szkło poddane procesowi laminowania staje się bardzo wytrzymałe i odporne na uderzenia i naciski. W zależności od rodzaju szkła poddanemu laminacji możemy uzyskać szkło ogniotrwałe, antywłamaniowe, kuloodporne, dźwiękochronne itd. Tego rodzaju szkło ma szczególne zastosowanie w przeszkleniach drzwi, przeszkleniach elewacji budynku, schodach i różnych zabudowach szklanych.

Na czym polega laminowanie szkła?

Laminowanie szkła to klejenie dwóch lub więcej tafli szkła. Klejenie następuje za pomocą specjalnych folii lub żywicy. Tego rodzaju szkło po rozbiciu nie rozpryskuje się lecz kruszy, ale pozostaje w jednej płaszczyźnie. Laminowaniu może być poddawane szkło zwykłe float, szkło gięte, szkło barwione, szkło piaskowane, ornamentowe, szkło lodowe, szkło trawione itd. Dzięki tak wielorakim możliwościom szkło laminowane jest nie tylko bezpieczne i wytrzymałe, ale także świetnie się prezentuje.

Zastosowanie szkła VSG

Szkło bezpieczne VSG ma szerokie zastosowanie. Wykorzystywane jest zarówno w budownictwie, jak i meblarstwie oraz wykończeniu wnętrz. Bezpieczeństwo jest bardzo ważne i ma znaczenie nie tylko w projektowaniu budynków, ale także w codziennym użytkowaniu szklanych mebli, paneli ściennych, blatów itd. Co można więc wykonać ze szkła laminowanego?

Bardzo dużo o zastosowaniu szkła laminowanego wie producent szkła Binglass. Jest to duży zakład z rozbudowanym parkiem maszynowym, który produkuje szkło VSG na zamówienie, a także z tego szkła wykonuje balustrady, daszki, zabudowy, ściany, ścianki działowe, przeszklenia, szyby itd. Szkło laminowane to także doskonały materiał na panele ścienne w kuchni, kabiny prysznicowe, blaty itd. Dzięki zastosowaniu szkła laminowanego możliwa jest realizacja ciekawych i nieoczywistych projektów w budynkach komercyjnych oraz budynkach mieszkalnych.

Szkło laminowane ma wszechstronne zastosowanie. Dzięki niemu możemy uzyskać niepowtarzalne wnętrze. Nie zapominajmy także o zewnętrznym zastosowaniu szkła w postaci barierek i balustrad, przeszkleń w dachu czy elewacji, zabudowy tarasów itd. Szkło VSG to bezpieczeństwo, trwałość i najwyższa jakość.

1 odpowiedzi "Szkło laminowane VSG – zastosowanie"

  1. Bardzo podoba mi się oferta https://binglass.pl/wroclaw/scianki-szklane-zabudowy/ na tej stronie. Szeroki wybór wzorów i kolorów pozwala dopasować produkty do każdego wnętrza. Idealne rozwiązanie dla tych, którzy cenią sobie nowoczesny design.

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*