Zdalna obsługa klienta zyskała na znaczeniu w czasach pandemii koronawirusa, kiedy osobiste kontakty zostały mocno ograniczone. Większość firm, aby mogła w ogóle dalej funkcjonować na rynku, musiała błyskawicznie dostosować się do nowej rzeczywistości i umożliwić lub usprawnić zdalną obsługę klientów. Na potrzeby sytuacji powstały lub ewoluowały różne rozwiązania, które zresztą wpisały się już na stałe do działalności wielu firm. Jednym z takich rozwiązań jest oprogramowanie contact center, które pozwala na swobodne modelowanie procesów biznesowych. O co w tym dokładnie chodzi?
Jak pracować mądrze, a nie ciężko?
Ciężka praca popłaca? Owszem, ale po co pracować ciężko, jeśli można pracować mądrze i osiągać takie same, a może nawet lepsze efekty, bez zbędnego nakładu pracy! Technologia rozwija się dziś w błyskawicznym tempie – tak szybkim, że czasem wręcz trudno nadążyć za nowymi rozwiązaniami. Tym bardziej więc błędem byłoby trzymanie się starych metod, skoro na wyciągnięcie ręki (i to naprawdę niewielkim kosztem) są nowoczesne rozwiązania, które znacznie ułatwiają pracę: zwiększając wydajność działów zdalnej obsługi klienta, automatyzując wiele procesów, a także zwiększając efektywność reakcji na potrzeby i problemy klientów.
Obserwowanie konkurencji i czerpanie inspiracji z jej skutecznych działań to wręcz obowiązkowy element strategii każdej firmy, która chce utrzymać się na rynku. Bez szybkich reakcji na zmieniające się warunki, a także nowe wyzwania czy zagrożenia, szybko można wypaść z obiegu. Na to naturalnie nikt nie może sobie pozwolić.
Można (i nawet należy) inwestować w szkolenia kadry, motywować zespół nagrodami, a także zadbać o to, by sprzęty i oprogramowanie, na jakich pracują konsultanci, były wydajne i dobrej jakości. To jednak nie wszystko – pomimo nawet mocnych starań, firma zawsze pozostanie w tyle względem konkurencji, jeśli nie będzie wdrażać nowych rozwiązań. Jednym z nich są specjalne platformy, dedykowane właśnie działom i firmom zajmującym się zdalną obsługą klientów, pozwalające na modelowanie procesów biznesowych. Pełne informacje na ten temat znajdziesz tutaj:https://systell.pl/procesy-biznesowe-w-contact-center/.
Modelowanie procesów biznesowych w contact center – jak to robić?
Dzięki oprogramowaniu dla contact center możesz zapomnieć o ręcznym wprowadzaniu, zmienianiu czy przenoszeniu danych. Od tej pory będzie to robić specjalne oprogramowanie, dzięki któremu możesz swobodnie decydować o wszystkich elementach procesów biznesowych. To między innymi:
- dodawanie nowych akcji
- ustawianie czasu reakcji
- planowanie działań
- ustalanie przepływu informacji i dokumentacji
- ustanawianie rodzajów tworzonych dokumentów
- ustawianie zakresu archiwizacji.
To tylko kilka z wielu korzyści, jakie przynosi wdrożenie oprogramowania contact center dla firm. Dzięki niemu nie tylko wzrośnie sprawność obsługi klientów, ale także zmniejszy się ryzyko popełnienia błędu – do 0! Wszystko dzięki temu, że nie musisz niczego wprowadzać ani zmieniać ręcznie – system zrobi to automatycznie.
Przekonaj się o tym osobiście, wypróbowując 14-dniowy, bezpłatny okres próbny!
– Co jest lepszym wyborem: firma konsultingowa czy freelancer?