Wyjaśniamy niejasności dotyczące faktoringu!

kariera cyber

Jeśli szukasz rozwiązania pożyczkowego, które zapewnia kwoty gotówkowe na podstawie ilości fakturowanej przez Ciebie faktury w ciągu miesiąca, rozwiązaniem może być faktoring.

Ten rodzaj finansowania, opiera się na wartości Twojej księgi sprzedaży, przy czym uzgodniony procent każdej zatwierdzonej faktury jest przekazywany firmie faktoringowej – zazwyczaj w ciągu 24 godzin od wysłania do klienta. Te regularne zastrzyki gotówkowe zapewniają stały dopływ kapitału obrotowego i pozwalają planować przyszły wzrost z większą pewnością.

Przekonasz się, że wiele ugruntowanych organizacji finansowych posiada dział finansowania należności, a mniejsi wyspecjalizowani kredytodawcy oferują szeroki wybór firmom starającym się uzyskać „standardowe” kredyty bankowe dla firm.

Czym więc jest dokładniej mówiąc faktoring?

faktoring krok po kroku Faktoring obejmuje „sprzedaż” długów w księdze sprzedaży ze zniżką dla firmy faktoringowej. Pożyczkodawca przejmuje funkcję kontroli kredytowej, wysyła przypomnienia do późno płacących klientów i otrzymuje płatności.

Oto podstawy działania:

  • Pomiędzy Tobą a Twoim finansistą zawarta jest umowa dotycząca fakturowania faktur

  • Po zakończeniu usług bądź sprzedaży produktów fakturujesz swoich klientów jak zwykle, a także wysyłasz kopię faktury do swojej firmy faktoringowej.

  • Uzgodniona proporcja, która zazwyczaj wynosi od 80% do 90%, jest przekazywana Tobie – czasami w ciągu 24 godzin.

  • Gdy klient w pełni opłaci fakturę, firma faktoringowa odlicza opłaty i przekazuje saldo końcowe na Twój rachunek.

Aspektem odróżniającym faktoring online należności od innych rodzajów finansowania faktur jest utrata kontroli nad księgą sprzedaży. Może to być ulgą dla niektórych osób, gdyż nie trzeba poświęcać czasu na to, by się zajmować tym aspektem księgowości, ale można z powodzeniem skupić się na działaniach generujących dochód.

W przypadku innych firm utrzymanie kontroli nad wrażliwą komunikacją z klientami jest najważniejsze, a rezygnacja z kontroli może mieć negatywny wpływ na ich tożsamość biznesową.

Kryteria kwalifikujące do faktoringu dla przedsiębiorstw

Istnieją pewne warunki, które Twoja firma musi spełnić, aby kwalifikować się do faktoringu. Różnią się one w zależności od firmy dlatego sprawdzając ranking firm faktoringowych zwróć na to uwagę, ale generalnie kredytodawcy sprawdzają branżę, w której działasz. Jeśli wiadomo, że występują w niej naprawdę problemy z opóźnieniem w płatnościach faktur, możesz się nie kwalifikować.

Inne wymagania obejmują:

  • Mała ilość kwestionowanych faktur

  • Dobre wyniki uzyskiwania płatności

  • Niski poziom długów

Zasadniczo będziesz musiał udzielić pożyczkodawcy jasnego obrazu efektywnego przetwarzania płatności oraz historii minimalnych długów złych lub wątpliwych. Jeśli uda CI się przejść finalnie z korzyścią przez ten proces ostatecznie finansowanie należności poprzez faktoring przyniesie korzyści Twojej firmie, gdyż wykorzystanie nieodłącznej wartości faktur sprzedaży to opcja finansowania niskiego ryzyka dla obu stron.

1 odpowiedzi "Wyjaśniamy niejasności dotyczące faktoringu!"

  1. Może ktoś z Was korzystał z rozwiązania, jakim jest faktoring dla małych firm? Prowadzę niewielkie przedsiębiorstwo i praktycznie co miesiąc mam problemy z płatnościami od klientów. Wielu się spóźnia, co automatycznie przekłada się na problemy z płynnością finansową. Przeglądałem różne oferty faktoringu i dochodzę do wniosku, że jest to chyba dobre rozwiązanie, aby mieć opłacone faktury od razu? Jak myślicie, warto wchodzić w coś takiego?

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*