Zarobić więcej na budowie – kursy na operatorów maszyn budowlanych otwierające drzwi do dobrze płatnej pracy

pracownik-na-budowie

Operatorzy ciężkiego sprzętu bezpiecznie manewrują maszynami, obliczają odpowiednie obciążenia, śledzą plany i projekty oraz zapewniają prawidłowe działanie i konserwację swoich maszyn. Sprzęt ciężki to kategoria maszyn, która obejmuje spycharki, dźwigi, koparki, wózki widłowe i inne ruchome części przeznaczone do transportu ustawiania i instalowania materiałów. Jaki wpływ mają kursy na operatorów maszyn budowlanych z na dalszy rozwój kariery w branży? Na to pytanie odpowiedzą eksperci z firm szkolących operatorów budowlanych.

Jak wygląda praca operatora maszyn budowlanych?

Praca jest zazwyczaj wykonywana na zewnątrz i może być sezonowa, ale także odbywać się przy każdej pogodzie. Jest najczęściej dostępna w pełnym wymiarze godzin, a z powodu braku specjalistów na europejskim rynku pracy, można też liczyć na nadgodziny. Niektórzy operatorzy pracują w odległych lokalizacjach i należy zachować ostrożność, aby przestrzegać wszystkich procedur bezpieczeństwa, aby zmniejszyć ryzyko obrażeń. Ze względu na duży rozmiar i moc tych maszyn, operatorzy ciężkiego sprzętu muszą być dobrze wyszkoleni i wysoko wykwalifikowani w obsłudze i serwisowaniu wszelakich urządzeń.

Nie można więc stwierdzić, że praca ta należy do najłatwiejszych na świecie, jednak ma ona też sporo plusów, a jednym z nich są wysokie zarobki. Jest to szczególnie zauważalne wtedy, kiedy zdecydujemy się wyjechać do pracy za granicę. Kolejną korzyścią jest także to, że po skończonym kursie na operatora maszyn budowlanych można kształcić się dalej i dzięki temu otrzymać naprawdę wysokie i dobrze płatne stanowisko.

Jaka ścieżka kariery dla operatora maszyn budowlanych?

Wiele osób przystępuje do kursów tylko po to, aby zacząć pracę na wyższym stanowisku. Niesie to ze sobą nie tylko korzyści materialne, ale również i społeczne, a nawet zdrowotne. Ktoś, kto przez wiele lat był pracownikiem szeregowym na budowie może czuć się już wyczerpanym fizycznie. Poniżej prezentujemy ścieżki kariery dla operatora maszyn budowlanych, które są dostępne dzięki ukończonym kursom i szkoleniom, jednak niektóre z nich wymagają również posiadania wykształcenia wyższego.

  1. Pierwszy szczebel zarobków – zarobki – 2000 – 4000zł, zawód: operator maszyn budowlanych,
  2. Drugi szczebel – zarobki 3000 – 5000zł zawody:Konstruktor

    Nadzorca projektu/ Przełożony operacji

    Majster budowlany

    Operator sprzętu

    Operator urządzeń budowlanych

  3. Trzeci szczebel – zarobki pow. 5000zł, zawody:Manager projektu

    Kierownik budowy

    Kierownik projektu budowlanego

    Główny kierownik budowy

    Nadzorca budowlany

    Nadzorca produkcji

    Kierownik robót publicznych

Współpraca przy tworzeniu artykułu: Firma Dźwigowa Urbanek

Skomentuj

Twój adres email nie będzie widoczny.

*